!!PRAVIDLA BLOGU!! - kopčení, objednávání atd...

TÉMA

Téma: já, já a já

6. listopadu 2011 v 0:12 | Vaše DESSINKA :-*
V tomhle článku nebudu mluvit o mně, ale o lidech, teří jsou pro sebe středem planety. Nemám takové lidi ráda. Myslí si, že mají nejzajímavější program o kterém mohou vyprávět, že mají nejvtipnější zážitky a poznámky a že jsou něčím vyjímeční nebo, že ostatní jsou něčím podřadní.. Musí být vždy v centru pozornosti a jejich vtipům se musí každý smát. Vypadají vždy nejlépe a nemají chyby. Když něco podobného řeknete vy, není to vtipné, když chcete mluvit o sobě, nikoho to nezajímá. Pro takové lidi máme jméno, které není moc lichotivé.. SOBEC nebo sebestředný člověk, popřípadě namyšlený. Takoví lidé si nejdříve zařídí své věci, aby byli v suchu i na úkor ostatních, poté až myslí až na ostatní (pokud vůbec).. Já si myslím, že bychom měli myslet nejdříve na ostatní a poté na sebe nebo když už, tak nastejno. Jako u ostatních témat mě tohle donutil napsat nějaký člověk, se kterým se vidím často a tahle věc mi na něm hodně vadí. Ale takové lidi se nedají změnit. Vím to.. A co vy? Máte něco proti sobectví, jsou kolem vás takoví lidi a jak na ně reagujete?
dess-i-4u

Téma: přetvářka

5. listopadu 2011 v 23:42 | Vaše DESSINKA :-*
Lidi, kteří se přetvářují a lžou, hrajou to na více stran? Jsou všude a každý den se s nimi setkáváme. U většiny nám to nevadi, protože je neznáme nebo je známe, ale ne moc. Ale, co když se přetvařuje, lže a vymýšlí si někdo, na kom nám záleží a máme ho rádi? Co s takovými lidmi můžeme udělat? Lidi bychom neměli měnit, není to správné, ale přesto se takovým osobám často snažíme promluvit do duše a potlačit takové chování. Jednu takovou osobu mám (no teda spíš jsem měla) velmi blízko. Byly jsme spolu hodně často a patřila k mým dobrým přátelům. Věděla jsem, že si sem tam vymýšlí a chová se falešně, ale vždycky mě něco přimělo jí odpustit, protože jsem ji měla ráda a neměla jsem to srdce ji opustit a protože jsem věděla, že to nemá v životě lehké , ale koneckonců, kdo ano... Ta chvíle, kdy jsme se opustily ale stejně nastala. Lhala všem, pomlouvala lidi, nemohla jsem ji svěřit tajemství, protože už druhý den by to věděl někdo jiný... A víte co? S tím bych i dokázala být, ikdyž mi to vadí. Nejvíce mě naštvalo, že když nakonec vina právem spadla na ni, dokázala ze sebe udělat nejublíženějšího člověka na světě, kterému všichni křivdí a který je jako jediný skutečně bez viny. Kvůli ní se na mě neprávem naštvalo hodně lidí, které mám hodně ráda a záleží mi na nich. Nakonec se to vyřešilo a zjistilo se, že to bylo jen kvůli ní. A jak to zkončilo? Odešla, byla nejublíženější člověk, neprávem odsouzený chudáček - podle ní. Poté se snažila mé kamarády přesvědčit, jak jsem krutá a že má pravdu. Naštěstí se mí kamarádi postavili za mě a moc si toho vážím a děkuji jim... Vymýšlení si, lhaní, přetvářka, pomlouvání... Každý něco z toho někdy udělal, ale mít to na denním pořádku? Ne!... A pokud to někdo praktikuje často, přestaňte, věřte mi.. Přece nechcete ztratit osoby, které máte rádi :)..

Téma: manipulace

22. května 2011 v 15:00 | Vaše DESSINKA :-*
Toto mě zrovna naštvalo dneska a mám chuť o tom napsat, protože mě to baví. Není manipulace, jako manipulace. Může se manipulovat s lidmi, názory, věci a já nevím čím vším. Každopádně dneska bych chtěla psát o lidech, kteří se sebou nechají manipulovat. A není to chyba těch, kteří se snaží s někým manipulovat (ikdyž tohle samozřejmě není správné), ale je to chyba těch lidí, kteří se sebou nechají házet. Nevím, proč se nechají. Buď se bojí nebo se chtějí všem zavděčit... Mám kamarádku a ta mě tím dneska naštvala. Domluvily jsme se , že někam půjdeme. Ona sice měla jít ještě k tetě, ale domluvily jsme se, že tam půjde dřív, abychom to pak spolu stihly. Na všem jsme se domluvily a tak. Jenže, jak jsem zjistila, má kamarádka patří k lidem, s kterými se snadno manipuluje a jelikož mi na ní zaleží, nelíbí se mi, že mezi takové lidi patří i ona. Takže jak bylo domluveno, šla k její tetě dříve. Pak jsem jí volala, jestli vše ok - jenže! Nebylo vše ok, její tetička ji přesvědčila, že ne a ona mi do telefonu mluvila jako kdybych neměla srdce. A když jsem jí říkala, že jsme se domluvily a tak, slyšela jsem její tetu, jak jí ještě do toho hovoru kecá. Pane bože! Já to tak nesnáším, takové lidi bez názoru. S kým je naposledy, toho má názory. Opravdu mě toto vytáčí. Tento přístup... No prostě ani trošku se mi to nelíbí. Kamarádce je už patnáct a tak si myslím, že by si taky někdy mohla stát za svým už přece.... A co vy? Znáte takové lidi nebo případy? A jaký na to máte názor?

Téma: změna

21. května 2011 v 23:57 | Vaše DESSINKA :-*
Takže tady je další téma spojené se mnou. Na začátek bych se chtěla zeptat, jestli se dají články nějak uzavřít nebo já nevím jak to říct. Prostě aby je mohli vidět jen lidé, u kterých chci , aby to viděli... protože se bojím, že část mojí třídy si to bude číst... Nechtěla jsem, aby o mém blogu věděli mí kamarádi a známí, ale teďka o něm ví celkem dost lidí, které znám. Já si jen chci anonymně psát o čem chci a nechci, aby to četli mí známí. Ale blog si zakládat nový nechci... No tak, už bych mohla k tématu. V poslední době (týdnu) jsem prožila mnoho mnoho změn. Všechny změny jsem provedla já a jsem ráda, že jsem se k tomu odhodlala a jsem vděčná jedné osobě, která mi hodně pomohla a tímto ji i moc děkuji. A jaké, že nastaly změny? No jak bych to shrnula? No prostě přestala jsem se bavit s mojí teď už bývalou nejlepší kamarádkou. Bylo mi to líto , ale myslím , že jiná možnost tady nebyla. Stále tam totiž panoval problém. Nebo spíš problémy? Už jsem o tadytomhle kamarádství psala v tomhle článku, který se jmenuje kamarádství ve třech. Ale kdyby tam bylo jen to. Stále jsme se hádaly, měly zcela odlišné názory a nedokázaly jsme se shodnout na stále více a více věcech. Často jsme se hádaly. Tohle už mě opravdu nebavilo. Bylo pár chvilek, kdy bylo vše ok, ale to se nestávalo často. Byla jsem potichu a říkala jsem si, že se to spraví, že to bude ok... Ale pak mi to došlo. Došlo mi, že se to nezmění a i kdyby, bylo by to jen na chvilku. Vždycky to tak totiž bylo. Řekla jsem kamarádce, co mi vadí, co mě štve, chvíli jsme byly v pohodě a potom se to dělo dokola. Ze začátku to bylo po hádce v pohodě třeba i měsíc, potom týden, pak den a nakonec i třeba jen hodina. A mě už to potom opravdu nebavilo. Takže asi tak. Co si o tom myslíte vy? Mělo to podle vás cenu? Sice jsme byly kamarádky dva a půl roku a hodně toho zažily, ale teďka už jsme nezažívaly skoro nic. A mi nestačilo žít pro zážitky, které jsme zažily. Já chtěla zažívat nové... Ale prostě tomu tak nebylo a my už se chvílemi neměly o čem bavit. Nebo spíš jsme se bavily pořád o tom samém. Takže, je mi to sice líto, ale pro mě už to tak dál nešlo....

Téma: kamarádství ve třech

7. dubna 2011 v 20:52 | Vaše DESSINKA :-*
Tady s tímto tématem mám hodně velkou zkušenost. Někteří můžou říkat, že je úžasné, někteří to nemůžou vystát. Já osobně v takovém kamarádství jsem a nemůžu říct, že by to bylo nějak dobré. Někdy už mě to pěkně štve. Každá holka by chtěla mít svojí nejlepší kámošku, ale když jste tři,tak to jde těžko. Samozřejmě mám obě kamarádky ráda, ale někdy mi příjde, že se baví více spolu. A přichází mi to tak častěji a častěji a častěji.... Bojím se, že je obě ztratím. S jednou kamarádkou z naší ,,trojky,, jsem NK, ale chce s ní být NK i ta třetí kamarádka a mi to už někdy příjde jako boj nebo soutěž o to, s kterou z nás se bude bavit. Možná se v tomhle zatím krátkém textu ztrácíte, ale to já už taky. V téhle ,,trojce,, jsme už asi měsíc a za tu dobu jsem si s mou NK prošla už i dá se říct ,,největší krizí,, , nebylo to hezké, ale mohlo to dopadnout i tak, když to řeknu takhle, že by naše třetí kamarádka ,,vyhrála,, dříve zmiňovanou ,,soutěž,,. Ale já nejsem taková povaha, která by chtěla soutěžit o kamarádství a už mě to nebaví. Moje NK příjde vše v pořádku, když se s ní obě snažíme bavit a je jí jedno, jak se můžeme cítit my, popřípadě já. Mi to třeba hodně ubližuje a jsem z toho smutná. Jsme nejlepší kámošky už dva roky a půl, jezdíme spolu na tábor a máme plno krásných zážitků, ale prostě teďka se to hodně zmněnilo. Když jí řeknu, že se baví více s třetí kamarádkou, tak mi řekne, že to není pravda a dále se s ní naplno baví. Ale mi to prostě opravdu vadí a opravdu mi to ubližuje :(. Ona tadytohle beztak číst nebude, protože proč by se dívala na od blog její NK, ona má čas jen se bavit s tou třetí :(. Příjde mi divné, když tady v celém článku píšu výrazy jako ,,ona,, nebo ,,ta třetí,, , ale jejich jména nebudu zmiňovat. Já vím, že vás tohleto nezajímá a obdivuji, že tohle čteš , protože to znamená, že jsi četl/a tohle celé. Ale tohle jsem tady potřebovala napsat. Je mi pak lépe a pomáhá mi to. Celé tadyto je anonymní, takže si na to nikdo nemůže stěžovat, protože mé jméno, ani jména mých kamarádek tady nejsou. Pokud se ti článek líbil nebo chceš dodat něco na tadytohle téma, napiš do komentářů. Budu jen ráda :).

Téma: lidi, kteří si o sobě myslí

5. dubna 2011 v 22:49 | Vaše DESSINKA :-*
Víte co fakt nesnáším a strašně mě to vytáčí? Lidi, kteří si o sobě myslí, že jsou vtipní nebo, že mají vkus, ikdyž to není pravda. A takového jednoho člověka já mám docela blízko. Její jméno tady nenapíšu, ikdyž vím, že ona tady ani nepůjde a ikdyby si tohle přečetla, tak by ji ani nenapadlo, že bych mohla myslet ji (ne mami, ty to nejsi :D).

A co vy? Co si o takovýchto lidech myslíte a znáte nějaké takové?
 
 

Reklama